2019 Results

Golf

GOLF - PRELIMNARY

Rank Name Gender Team  Individual   Results Team Result
1 SSgt Brightman, Bryon Male Air Force 103 302
2 TSgt Fourman, Steven Male Warrior 1 - (Air Force) 94 288
3 TSgt Franklin, Larry Male Air Force 101 302
4 TSgt Leatz, Roann Female Air Force 98 302
5 TSgt McCoy, Jayson Male Air Force 104 302
6 SSgt Pena, Seth Male Air Force DNF 302
7 TSgt Prindle, Michele Female Air Force 103 302
8 SSG Arnold, Kenneth Male Army 103 290
9 SPC Kane, Tanner Male Army 88 290
10 SPC Mask, Christopher Male Army 108 290
11 SFC McLimans, Shannon Male Army 99 290
12 SGT Mendoza, Gleimarie Female Army 105 290
13 SPC Nielson, Brandon Male Army 108 290
14 Cpl Champagne, Natalie Female Canada 102 268
15 Sgt Gagnon, Robert Male Canada 97 268
16 Capt Germain, Daniel Male Canada 92 268
17 Cpl Kerr, Nick Male Canada 86 268
18 Capt Moreau, Kristina Female Canada 106 268
19 Sgt Sova, Peter Male Canada 90 268
20 SSgt Castel, Matthew Male Marine Corps 82 280
21 Cpl Frodl, Troy Male Marine Corps 107 280
22 GySgt McKay, Steven Male Marine Corps 104 280
23 Sgt Nicholson, Michael Male Marine Corps 106 280
24 SSgt Pritchett, Jason Male Marine Corps 100 280
25 SSgt Stewart, James Male Marine Corps 98 280
26 HM3 Acheampong, Samuel Male Navy 98 271
27 HM2 Cable, Zachary Male Navy 96 271
28 IC3 Cooke, Joshua Male Navy 95 271
29 AE Erickson, Joshua Male Navy 94 271
30 HM1 Ferguson, Aaron Male Navy 93 271
31 CTT1 Schmidt, Tyson Male Navy 84 271
32 SSgt DiPaolo, Stuart Male SOCOM 108 265
33 LTC Hodges, David Male SOCOM 89 265
34 CPT Hotchkiss, Brian Male SOCOM 105 265
35 MSG Martinez, Alfred Male SOCOM 92 265
36 SFC Norman, Douglas Male SOCOM 101 265
37 CPT Ross, Alec Male SOCOM 84 265
38 CPO Scaife, Terry Male Warrior 1 - (SOCOM) 106 288
39 Corporal Izzard, Alan Male Warrior 1 - (United Kingdom) 88 288

 

 

GOLF - FINAL

 

Ladies Individual Division Rank Name Team Results
Gold TSgt   Roann Leatz Air Force 145
Silver Sgt Gleimarie Mendoza Army 154
Bronze Corporal Natalie Champagne Canada 155
Bronze TSgt Michelle Prindle Air Force 155
Mens Individual Division Rank Name Team Results
Gold SSgt Matthew Castel Marine Corps 119
Silver Sgt Tanner Kane Army 126
Bronze Corporal Allen Izzard United Kingdom 128
Bronze Nick Kerr Canada 128
 Team Division Rank Name Team Results
Gold Corporal  Nick Kerr Canada 400
Sgt Peter Sova
Captain  Daniel Germain
Sgt Robert Gagnon
Corporal Natalie Champagne
Captain Kristina Moreau
Silver Captain Alec Ross SOCOM 402
Lt Colonel  David Hodges
Major Sergeant Alfred Martinez
Sergeant First Class Douglas Norman
Captain  Brian Hodgekiss
Staff Sergeant Stuart Dipaolo
Bronze Crypto-Logical Technician Technical First Class Tyson Schmidt Navy 405
Hospital Corpsman First Class Aaron Ferguson
Chief Electrician Joshua Erickson
Interior Communications Electrician Third Class Joshua Cooke
Hospital Corpsman Second Class Zachary Cable
Hospital Corpsman Third Class Samuel Acheampong (Archie-Pong)